BEST AKADEMİ LİGLERİ HAFTANIN PANAROMASI

0

BEST AKADEMİ (BAW CUP)

Best akademi liglerinde bu hafta 10 maç oynandı. Kıyasıya mücadelenin geçtiği bu hafta da derbi niteliği taşıyan maçlar oynanırken , BAW cup b grubu bu hafta itibari ile başladı . Toplamda 22 takım olan BAW cup ta maçlar bilindiği üzere çift devre usulü oynanacak olup top 16 ile playoff maçları başlayacak , Bu hafta BAW cup’ ta neler oldu bir bakalım..

MUĞLA BASKET & ATAKÖY BASKET

Bu iki takım aslında , geçen yıllar da beraber liglerde boy göstermişlerdi. Fakat kadro genişliğinden dolayı takım iki ye bölünerek MUSTAFA EVKURAN yönetiminde oluşan MUĞLA BASKETBOL enfes bir kadro ile ligimizde yoluna 3 maçta 3 galbiyet alarak namağlup olarak devam ediyor.

Ataköy Basketbol ise şuan için kadro sıkıntısı yaşıyor ve eksik kadro ile MUĞLA BASKET karşısına çıkarak rakibine karşı mücadele etti.

Maça iki ekipte başabaş başlasa da ilk çeyrek MUĞLA BASKET üstünlüğü ile bitti ,Rotasyonda sıkıntı yaşayan ATAKÖY BASKETBOL ise SELÇUK YETİMOĞLU dış şutları ile çeyreğe tutundu .

2. çeyrek de direksiyona geçen MUĞLA BASKET 2. ve 3. çeyrekte üstünlüğü devam ettirdi .
Son çeyreğe büyük avantajla giren MUĞLA BASKET takım son çeyrekte rahat oyunu ile maçı kazanan taraf oldu.

BİRAY YENER ataköy takmında yıldızlaşırken , EREN EKİNCİ ve FIRAT BAYRAKLI maça damgasını vurarak verimlik puanı en yüksek oyuncular olup istatistiksel olarak dikkat çektiler.

Ataköy takımında ise TOLGA GÜNAY verimlilik puanında takımın en değerli oyuncusu olurken skora ENGİN ERDUGAN destek oldu. Reboundlar da ise CANSIN AKÇELİK takımına direnç kattı ..Takımın verimlilik puanı en yüksek olacan bu üç oyuncuya SELÇUK YETİMOĞLU dış şutları ile nefes aldırsa da mağlubiyete engel olamadılar.

Share.

About Author

Leave A Reply